https://zusklasterec.cz/google178437c3ac62faf0.html

LEKTOŘI

Nataša NOVOTNÁ /tanečnice, lektorga (gaga movement language)

Tanečnice, choreografka, lektorka, spoluzakladatelka souboru 420PEOPLE a zakladatelka Kyliánova nadačního fondu v Praze. Vyučuje na tanečních konzervatořích, AMU v Praze a v souborech v České republice a v zahraničí. Je lektorkou tanečního Studia Nové scény, které nabízí lekce současného i klasického tance, od roku 2017 vyučuje pohybový jazyk Gaga, vyvinutý světoznámým choreografem Ohadem Naharinem.

Gaga je inovativní způsob tréninku, který vás skrze vlastní sebe-průzkum vede k umocnění pocitových vjemů a větší představivosti, prohloubí vaše vnímání formy a ukazuje cestu za komfortní zónu. Lekce Gaga vás povede k napojení se na vlastní tělo a představivost, prožití fyzických pocitů, zlepšení flexibility a vytrvalosti, cvičení hbitosti, výbušné síly a potěšení z pohybu v přívětivé a akceptující atmosféře. V průběhu lekce vyzkoušíte řadu evokujících instrukcí vedoucích ke zvýšení povědomí a dalšímu zesílení vjemů. Spíše než přecházení od jedné výzvy k druhé se informace vrství a vytvářejí multismyslový, fyzicky bohatý zážitek.

Patrik ČERMÁK /tanečník, lektor

Vystudoval Taneční centrum Praha, které úspěšně zakončil v roce 2012. Během studií působil ve školních souborech TCP Baby Balet Praha a Balet Praha junior. V letech 2012 - 2014 působil v Jihočeském baletu. V sezoně 2014 je členem Pražského komorního baletu. Spolupracoval s Lenkou Vagnerovou & company. Vidět ho můžete na prknech Národního divadla a Laterny Magiky. Účastnil se workshopů s choreografy např. Bella Kéri Nagy, Agurtzane Pérez Olóriz, Katie Garwood, Sören du Hoffman, Jeanne Solan, Amy Watson, aj.

Taneční dílna bude založená na práci s těžištěm a gravitací, dále využití principu protažení a uvolnění. Intenzita, dynamika, komplexnost contemporary dance.

Dora SULŽENKO HOŠTOVÁ

Dora absolvovala konzervatoř Duncan Centre v Praze, kde od roku 2002 působí jako pedagog. Jako choreografka na sebe upoutala pozornost sólovými kreacemi: dílo Arkánum bylo nominováno na Cenu SAZKY v roce 2007, o rok později získala za stejnou choreografii cenu diváků a cenu za nejlepší taneční výkon na Mezinárodní choreografické soutěži Masdanza na Kanárských ostrovech. S choreografií Na Bidýlku získala 1. místo v choreografické soutěži Cena Jarmily Jeřábkové. Další její autorská představení Tore a Proces se hrála po celém světě. Svoje dynamické interpretační kvality uplatnila ve spolupráci s domácími i zahraničními choreografy. Od roku 2010 působí také jako pedagog na DAMU. V současnosti spolupracuje mimo jiné se souborem VOSTO 5 (představení Dechovka), Cirkem La Putyka (HIT) a divadlem Minor (Záhada hlavolamu). Je pedagogem na Duncan Konzervatoři.

Obsahem bude současný tanec, založený především na práci s těžištěm, práci s dynamikou těla a prostorem. Cílem je využití přirozeného fungování těla, hledání funkčního pohybu s obsahem. Fyzický, dynamický trénink pro všechny, kteří mají potřebu tančit!  

JIŘÍ BARTOVANEC /tanečník, lektor, choreograf.

Narodil se v roce 1983 v Mariánských Lázních. Byl členem folklorní taneční skupiny STAZKA v Teplé. Studoval na baletní škole J. Dolečka v Karlových Varech a od roku 1998 na taneční konzervatoři Duncan Centre v Praze. V roce 2003 odešel do Berlína. Od roku 2003 pracuje se Sashou Waltz a se stal stálým členem skupiny Sasha Waltz&Guests. Svou již bohatou choreografickou tvorbu (např. GLOBE, ENTROPY, Door of No Returna mnoho dalších, které uvedl na několika evropských ale i afrických scénách) uvedl také v New Yorku v rámci programu Českého Centra. Tvoří choreografie pro jiné skupiny v různých zemí. Jako lektor pořádá workshopy jako jsou Ausser Mir (pro uprchlické děti a tanec ve školách, Berlín) a workshopy repertoárů Sashy Waltz (Radial System V Berlín) nebo v Soulu workshopy. Odučil několik workshopů na čtyřech kontinentech v 6 městech od Buenos Aires až po Jižní Koreju. Jiří Bartovanec vyučuje jako externista na taneční konzervatoři v Praze.

https://www.ceskatelevize.cz/lide/jiri-bartovanec/

Ondřej Zušťák /lektor jógy, student fyzioterapie

Jsem narozen v Kadani před 35 lety a na úpatích pohoří Krušnohorského a Doupovského se snažím, poměrně úspěšně, šťastně žít se svou ženou a dvěma dětmi. Po skončení hokejové kariéry přišlo jakési hledání a nalézání sebe sama v časech neutěšeného, turbulentního dospívání. V nejhorších chvílích mi byla jedinou radostí hudba a její tvorba, která mne provází dodnes a také jóga, která jaksi nasměrovala můj život do netušených končin plných dobrodružství a sebeobjevování. Jóga dokázala poměrně příznivě reagovat na mé, sportem poněkud pohybově nevyvážené tělo a určité neduhy v psychice. Po 10 letech samocvičení začly od přátel přicházet nabídky, zda bych jim něco nepředal, či je něco nenaučil. Po počátečním odmítání jsem nakonec s pár přáteli začal pracovat a tím se nastartovala cesta dalšího vzdělávání a rozšiřování chápání lidského těla, psychiky a pohybu jako takového. Nyní studuji na UJEP fyzioterapii a touha poznávat pohyb už přesáhla hranice jógy jako takové, ale jóga jako systém je pořád jakousi kostrou, z níž vycházím. Inspiruje mě myšlenka: "Mám-li být úplný, musím mít i temnou stránku." - Carl Gustav Jung

ELIŠKA FAILOVÁ /cirkusová pedagožka

Eliška je snílek, lektorka a principálka CIRKUSU CÉRES. Již 10 let účinkuje jako performerka s Ohnivým divadlem Ignis, poslední roky se systematicky věnuje akrobatickým technikám nového cirkusu a cirkusové pedagogice.

CIRKUS CÉRES /lektorský tým pro dílny nového cirkusu

Spolek ohnivců, divadelníků, učitelů, žonglérů a kreativců z Karlovarského kraje. Více než 10 let se profesionálně věnujeme umělecké performanci s ohněm, kejklířským vystoupením a workshopům pro děti v rámci středověkých slavností, zpestřování vánočních trhů kostýmovanými chůdařkami a realizaci novocirkusových pohybových lekcí pro vzdělávací a kulturní organizace. Naším cílem je rozvíjet v našem kraji zázemí k tréninkům a společnému růstu v souladu s principy cirkusové pedagogiky prostřednictvím organizací lekcí, kurzů, workshopů a uměleckých vystoupení, a rozšiřovat tak obecné povědomí o novém cirkusu a jeho disciplínách.

Karolína Šnajdrová 

Fotografka, tanečnice, performerka a lektorka. Vystudovala Taneční konzervatoř Duncan centre v Praze. Jako fotografka zkoumá moment přítomnosti v portrétní fotografii a zachycení jedinečného okamžiku individuálního lidského příběhu. Ve focení tance a pohybu vnímá velký smysl v zachycení klíčových momentů, prožitků a atmosféry, kdy díky fotografiím dojde k jejich sdílení.

V rámci festivalu bude na pozici hlavního dokumentaristy/reportéra. Bude všem účastníkům k dispozici ohledně případných otázek k focení pohybu/tance.

Web: www.karolinasnajdrova.cz   FB: Karolina Šnajdrová fotografka / Karol.in.sight       INSTA: Karol.in.sight